Kategorie
Uncategorized

Podstawowe informacje na temat budowy domu w systemie prefabrykacji

System prefabrykacji jest coraz częściej stosowanym rozwiązaniem przy budowie wszelkiego rodzaju obiektów.  Stanowi alternatywę dla tradycyjnego budownictwa murowanego. Pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów.

Czym jest prefabrykacja?

System prefabrykacji pozwala na produkcje gotowych elementów budynku w hali fabrycznej. W ten sposób wszystkie prace związane ze wznoszeniem konstrukcji obiektu, a więc ścian, stropów czy dachu wykonywane są w fabryce. Gotowe prefabrykaty mogą występować w wersji podstawowej, a więc w stanie surowym zamkniętym, a także w wersjach bardziej zaawansowanych. Wówczas w zależności od stopnia dokładności projektu są one wyposażane w izolacje termiczną, wszelkie niezbędne instalacje, drzwi, okna, a nawet w zamontowane rolety.

Proces budowy

Budowa domu prefabrykowanego rozpoczyna się od sporządzenia projektu. W przypadku domów prefabrykowanych jego uzyskanie często nie wymaga nawet wychodzenia z domu. Producenci domów prefabrykowanych posiadają szeroki wybór ofert dostępnych na portalach internetowych, gdzie możliwe jest złożenie zamówienia. Większość z nich oferuje również możliwość adaptacji własnego projektu. Po uzgodnieniu projektu następuje etap produkcji poszczególnych elementów domu. Gotowe prefabrykaty przewożone są w miejsce realizacji inwestycji i tam montowane w całość. Należy tylko wcześniej zadbać o przygotowanie odpowiednich fundamentów. Mogą one być budowane w czasie produkcji elementów naszego domu. Ostatnim etapem budowy jest wykończenie obiektu. Całość budowy zamyka się w okresie do 3 miesięcy w zależności od wielkości i stopnia skomplikowania projektu.

Korzyści

System prefabrykacji niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim pozwala na skrócenie czasu realizacji budowy. Pominięte tutaj zostają wszelkie niedogodności związane z poszukiwaniem wykwalifikowanych wykonawców, opóźnieniami spowodowanymi warunkami atmosferycznymi lub transportem materiałów na miejsce budowy. Warto zwrócić uwagę także na zwiększone możliwości redukcji kosztów budowy. Całkowity koszt inwestycji znany jest jeszcze przed rozpoczęciem budowy. Może być dowolnie kształtowany w zależności od zastosowanych rozwiązań czy też materiałów. Co ważne, krótki czas realizacji oraz niższe koszty nie wpływają w żaden sposób na niższą jakość czy też trwałość obiektu. System produkcji prowadzony jest przy zachowaniu odpowiednich warunków, podlega stałej kontroli oraz weryfikacji co do standardów technicznych wytwarzanych prefabrykatów. Trwałość takiego obiektu niczym nie ustępuje trwałości tradycyjnemu, murowanemu budynkowi. Dodatkowo dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii domy prefabrykowane odznaczają się dużymi walorami estetycznymi. Technologie te wpływają także na wysoką energooszczędność tych obiektów, dzięki czemu są one niezwykle ekonomiczne w eksploatacji. Energooszczędność oraz zastosowane materiały sprawiają, że nie oddziałują one negatywnie na środowisko naturalne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *