Istotne znaczenie dla inwestorów działających w branży budowlanej ma redukcja kosztów oraz czasu realizacji inwestycji przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości oraz trwałości wznoszonych obiektów. Jednym z rozwiązań jakie daje takie korzyści jest zastosowanie w budownictwie systemu prefabrykacji. System ten jest wykorzystywany nie tylko przez inwestorów komercyjnych, ale coraz częściej także wśród inwestorów prywatnych.
Krótki czas budowy
System prefabrykacji pozwala na znaczne skrócenie czasu realizacji zlecenia. Produkcja gotowych elementów w hali produkcyjnej powoduje, że inwestor nie musi tracić czasu na poszukiwanie wykwalifikowanej ekipy budowlanej i koordynację prac wszystkich podwykonawców. Niejednokrotnie jest to kilka firm zajmujących się poszczególnymi etapami budowy. Cały zakres prac zostaje przejęty przez jednego wykonawcę, a więc danego producenta prefabrykatów. Dodatkowo inwestor odgórnie poznaje termin realizacji gotowej konstrukcji budynku. Nie występuje tutaj żadne ryzyko związane z opóźnieniami w budowie.
Redukcja kosztów
Budowa domu z prefabrykatów daje możliwość redukcji kosztów budowy. Na etapie projektowania istnieje możliwość wyboru techniki realizacji obiektu oraz materiałów. W ten sposób inwestor poznaje dokładny, realny koszt inwestycji jeszcze przed jej rozpoczęciem. Co ważne, koszty te są stałe i nie ulegają nieprzewidywanym zmianom. Korzyści płynące z budowy domu prefabrykowanego nie kończą się w chwili zakończenia realizacji projektu. Szczególną cechą tego rodzaju budownictwa jest energooszczędność. Technika wykorzystywana przy produkcji prefabrykatów, polegająca na uzupełnieniu ich w odpowiedni system izolacji pozwala na dużą redukcję kosztów późniejszej eksploatacji.
Zachowanie wysokiej jakości
Zaawansowany system produkcji prefabrykatów cechuje kontrola jakości ich wykonania. Dodatkowo każdy segment przechodzi weryfikację zgodności ze specjalistycznymi wymogami technicznymi. Daje to gwarancję wysokiej jakości budynku, jego trwałości oraz dużej estetyki wykonania. Dzięki temu, przy zachowaniu odpowiednich standardów dotyczących konserwacji obiektu, jego eksploatacja może trwać nawet kilkaset lat.
Budowa niezależna od warunków atmosferycznych
Budowa domu prefabrykowanego może odbywać się bez względu na porę roku lub warunki pogodowe. Trudno wyobrazić sobie komfort prac przy wznoszeniu standardowego budynku murowanego podczas deszczu lub w okresie zimowym. Technologia prefabrykacji daje możliwość ciągłości prac niezależnie od warunków panujących na zewnątrz.
Adaptacja dowolnego projektu
Decydując się na budowę domu prefabrykowanego mamy możliwość adaptacji indywidualnego projektu. Firmy działające na rynku budowlanym posiadają w swoich ofertach szeroki wachlarz różnorodnych obiektów. Większość z nich pozwala także na realizację autorskich projektów klientów. Dzięki temu każdy ma możliwość realizacji dowolnego obiektu zgodnie z własnymi wymogami co do formy, kubatury, aranżacji wnętrz, czy też wykończenia elewacji.