Kategorie
Uncategorized

Jak się wzbogacić na inwestowaniu w nieruchomości?

Inwestycje w nieruchomości od lat uważane są za najskuteczniejsze metody pomnażania swojego majątku, jak również metody najpewniejsze i najmniej ryzykowne. Moda na inwestycje w różne technologie, badania i inne instrumenty przemija, natomiast nieruchomości zawsze będą rozchwytywane, bowiem każdy musi gdzieś mieszkać czy np. Firma z reguły powinna posiadać lokal użytkowy itd.

Inwestycje w nieruchomości – plusy

Nieruchomości mają tą zaletę, że ich wartość w zdecydowanej większości przypadków tylko rośnie. Wszystko zależy oczywiście od wyboru dobrej nieruchomości w odpowiedniej okolicy oraz dbanie o jej stan.

Nieruchomości to niemalże idealny sposób na zainwestowanie pieniędzy, ponieważ nie są one tak zajmujące jak prowadzenie własnego biznesu. Nie wymagają ciągłej uwagi i analiz, co nie znaczy, że nie wymagają doglądania i dbałości o ich stan.

Inwestycje w nieruchomości wymagają także dużej wiedzy na temat tego co i gdzie kupić, w jakim stanie, jak załatwić potrzebne remonty, modernizacje i pozostałe czynności związane z całym procesem. Wiedzę tę na szczęście możemy jednak znaleźć chociażby w Internecie, gdzie wielu inwestorów chcąc przekazać ją innym i sprawić by także mieli szansę na odniesienie sukcesu, udostępnia ją publicznie, służąc radą oraz pomocą – wystarczy po nie sięgnąć i można zacząć myśleć nad własnymi inwestycjami.

Skuteczne sposoby inwestowania w nieruchomości

Aby zacząć zarabiać na nieruchomościach, trzeba przede wszystkim wybrać sposób, w jaki chcemy to robić. Istnieją dwie popularne metody, obydwie skuteczne a różniące się jedynie wielkością wkładu inwestycyjnego i szybkością zwrotu inwestycji:

  • Zarabianie na wynajmie – to gwarancja cyklicznych, pewnych dochodów jednak jest to także proces długotrwały. Jeśli zakup nieruchomości pod wynajem finansujemy kredytem, zwykle potrzeba wielu lat by inwestycja ta się zwróciła i zaczęła generować zyski. Aby zarabiać na wynajmie, należy wpierw dokonać zakupu mieszkania. Warto pamiętać, że im większe mieszkanie, im bardziej zadbane i przestronne oraz położone w dobrej lokalizacji tym większe zyski może nam generować. Kupując mieszkanie, należy także zwrócić uwagę na to, aby jego wynajem przede wszystkim opłacał się nam. Tak więc, jeśli mieszkanie zakupiliśmy na kredyt, to niedopuszczalnym jest ustalenie czynszu, opłat i marży, które po zsumowaniu dadzą nam kwotę, jaką będziemy musieli wydać na spłatę kredytu. Inwestowanie to przede wszystkim zarabianie, tak więc ustalając opłaty za wynajem, musimy móc liczyć na co najmniej 5-procentowy zysk – taka inwestycja jest wtedy uważana za zyskowną.
  • Flipy – jest to metoda typu “kup i sprzedaj”. Polega ona na kupowaniu nieruchomości po zaniżonej wartości rynkowej i szybkiej jej sprzedaży po cenie wyższej. Metodą na zwiększenie wartości nieruchomości, zakupionej stricte w celu wdrożenia metody flipu, jest jej wyremontowanie, odświeżenie oraz wprowadzenie pewnych udogodnień. Biorąc pod uwagę flipy, mamy do wyboru dwie opcje inwestycji – przynoszące większy zysk przeprowadzanie generalnych remontów lub przeprowadzanie jedynie kosmetycznych poprawek i sprzedaż nieruchomości po cenie również niskiej jednak takiej, która po odliczeniu kosztów przeprowadzonego “odświeżenia” zapewni nam zadowalający zysk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *