Kategorie
Uncategorized

Inwestycje w nieruchomości zagraniczne

Lokowanie pieniędzy w nieruchomości to bardzo skuteczny sposób na pomnożenie swojego kapitału. Na wysokie stopy zwrotu mogą liczyć inwestorzy na rynku krajowym, jednak czymś, co może zapewnić jeszcze większe zyski i szybsze generowanie wyższych przychodów są inwestycje w nieruchomości za granicą.

Inwestycje w nieruchomości zagraniczne cieszą się coraz większą popularnością, przede wszystkim ze względu na wysokości stopy zwrotu inwestycji oraz o wiele większych zysków niż na naszym rodzimym rynku. Jeśliby wziąć pod lupę najbogatszych ludzi niemalże każdy z nich posiada chociażby część kapitału zainwestowaną w nieruchomości w różnych miejscach na świecie.

Inwestycje w nieruchomości – perspektywy

Aktualnie, według danych GUS, swoje pieniądze ulokowane w nieruchomościach za granicą posiada około 2 procent bogatych Polaków. Warto zaznaczyć, że inwestycje w nieruchomości zagraniczne to łakomy kąsek dla osób chcących pomnożyć swój kapitał, przy czym ta opcja nie jest dostępna tylko i wyłącznie dla najbogatszych. Polacy w latach 2008-2009, kiedy to nastąpił odczuwalny kryzys gospodarczy na południu Europy, rozpoczęli inwestowanie w nieruchomości zagranicą. Było to konsekwencją spadku cen m.in. nieruchomości w tamtych rejonach, przy czym wielu inwestorów skorzystało na tym, kupując mieszkania i apartamenty pod wynajem w pięknych i malowniczych lokalizacjach słynących z wielu atrakcji turystyczny oraz nadmorskich kurortach.

Warto także wspomnieć, że posiadanie domku lub apartamentu w którymś z zagranicznych kurortów to duży prestiż, pozwalający na podnajem osobom trzecim lub traktowanie do jako domku/mieszkania w okresie wakacyjnym.

Opłacalność inwestycji w nieruchomości zagranicą, czyli co zachęca Polaków do inwestowania w zagraniczne nieruchomości?

Nieruchomości za granicą – w szczególności te położone w nadmorskich kurortach i innych turystycznych lokalizacjach, to gwarancja ogromnych zysków przede wszystkim z wynajmu krótkoterminowego.

Powszechnymi są inwestycje w nieruchomości zagraniczne w rejonach południowej części Europy. Urlopowicze lubią ciepłe kraje. Co roku w okresie wakacyjnym nadmorskie kurorty czy plaże w południowych wybrzeżach Europy po brzegi wypchane są turystami. Z tego powodu, nieruchomości położone na europejskich wybrzeżach turystycznych w Hiszpanii, Włoszech, Bułgarii, Portugalii, Grecji, czy Chorwacji są niemalże idealnym wyborem, jeśli chodzi o inwestycje w zagraniczne nieruchomości. Absolutnym strzałem w dziesiątkę, jeśli chodzi o ostatnie lata, jest zdecydowanie Hiszpania, gdzie proces zakupu lokalu właściwie niczym nie różni się od tego dokonywanego w Polsce – mało tego, jest okraszony o wiele niższymi podatkami!

Istnieje również grupa inwestorów stawiających na lokale w dużych miastach europejskich, w dobrych, prestiżowych lokalizacjach. Bodźcem dla inwestorów w tego typu lokale są bardzo dobre perspektywy rynku, wysoki wzrost wartości nieruchomości oraz niskie ryzyko inwestycyjne.

Nieruchomości położone na terenie państw Unii Europejskiej są atrakcyjne, łatwo dostępne i wbrew pozorom, czasem sporo tańsze niż w Polsce, co dodatkowo wpływa na opłacalność takiej inwestycji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *